AAMİR KHAN’DAN YENİ FİLM: LAAL SİNGH CHADDHA

Ünlü Bollywood yıldızı Aamir Khan; Forrest Gump’ın Hindistan uyarlaması Laal Singh Chaddha ile 12 Ağustos 2022’de Türkiye’de de vizyona giriyor.

AAMİR KHAN’DAN YENİ FİLM: LAAL SİNGH CHADDHA

Tüm dünyada bir kriz haline gelen Covid 19 salgını nedeniyle planlanan çekimleri ertelenen Laal Singh Chaddha’nın çekimleri sonunda tamamlandı. 1994 yılında yayınlanan Tom Hanks filmi Forrest Gump’ın uyarlaması olan film hem sinema severler hem de Aamir Khan hayranları tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Filmin yapımcılığını da Aamir Khan Production ve Viacom 18 Studios ortak bir şekilde üstlendi. Dünya tarafından sevilen ve saygı duyulan aktör Aamir Khan’a filmde dostu ve yıllardır pek çok filmde birlikte çalıştığı Kareena Kapoor eşlik ediyor.

Laal Singh Chaddha; Forrest Gump uyarlaması olmasına rağmen Aamir Khan filme kendi kültürünün tüm unsurlarını filme işleyerek yeni bir hava kazandırmayı başarıyor. 57 yaşında olan aktör IMDB listelerinde de yer almayı başaran 3 Idiots ve Dangal filmleri ile milyonların kalbini kazanmayı başarmıştı. Büyük ir özveri, disiplin ile çekilen film; Aamir Khan’ın mükemmeliyetçi tarafını yansıtıyor.  57 yaşında olmasına rağmen savaş sahnelerini, koşu sahnelerini büyük bir başarı ile tamamlayan Aamir Khan; Laal Singh Chaddha için şimdiden pek çok programa konuk oldu ve röportajlar vermeye başladı. Aamir Khan; Laal Singh Chaddha çekimleri için mekan ararken 2020 yılında Türkiye’yi de ziyaret etmişti.