Amazon Prime ABD ve Türkiye Arasındaki Fiyat Farkı Dikkat Çekti

Amazon Prime'ın aylık ve yıllık abonelik ücreti geçtiğimiz günlerde arttırıldı. Şu an için Türkiye tarafında bir artış beklenmediği açıklandı.

Amazon Prime ABD ve Türkiye Arasındaki Fiyat Farkı Dikkat Çekti

 Amazon'un servisi Amazon Prime'ın kullanıcılarının beğenisini ilk günden itibaren ne kadar çok çektiğini ve memnun kaldığını yapılan bir çok ankette görmüştük. Sunduğu tüm hizmetlere ek olarak düşük ücreti ile kullanıcıları mutlu eden nadir platformlar arasnda. Fakat geçtiğimiz günlerde Amazon Prime'ın abonelik ücreti için bir zam kararı ortaya çıktı.

Karar ABD için geçerli ve yaklaşık iki yıl üzerine  böyle bir karar alınmış olması zammın Türkiye için de yapılıp yapılmayacağı hakkında düşündürdü. Amazon Prime'ın Amerika'daki fiyatları bugünden itibaren yeni üyeler için değişecek.

Aylık Üyelik - 14,99 Dolar (Eski fiyat 12,99 dolar)
Yıllık Üyelik - 139 Dolar (Eski fiyat 119 dolar)

Bu fiyatlar bugünden itibaren yeni üyeler için geçerli olacak. Abone olanlar ise 25 Mart tarihi itibarıyla yeni fiyatlandırma ile ödemelerini yapacak. 

Amazon Prime ülkemize 7,99 TL gibi gerçekten düşük bir ücretle giriş yapmıştı ve ardından da bu fiyatın değişmeyeceği, sabit kalacağı duyurmuştu.  Şu an için de Amazon Prime'ın Türkiye fiyatında bir zam planı olmadığını söyleyelim.