Anonymous Rusya'ya Siber Savaş İlan Etti!

Anonymous, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından Rusya'ya siber savaş ilan etti. Rusya'da government.ru ve kremlin.ru gibi devlet siteleri çöktüğü haberleri geldi.

Anonymous Rusya'ya Siber Savaş İlan Etti!

24 Şubat tarihinde başlayan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş dünyanın gündeminden hala düşmüyor. Ukrayna'nın sınırlarında şiddetli bir şekilde başlayan savaş, başkent Kiev'e kadar ulaşarak başkentin tehlikeye düşmesine kadar devam etti. Çoğu ülke Rusya'nın yaptığı saldırıları kınayarak yaptırımları dünya ile paylaştı. Bazı ülkeler de Ukrayna'ya maddi ve manevi desteklerini ileterek Ukrayna halkının yanında olduklarını belirtti.

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı savaşa girmesinin ardından ünlü hacker grubu Anonymous'ta Rusya'ya karşı siber savaş ilan edildi. Ukrayna'nın internet dünyasında ki savaşçısı olmaya gönüllü olan ünlü hacker grubu Anonymous, Rusya'nın bazı devlet sitelerini çökerterek siber saldırılara başladı. 

Anonymous, Rusya'ya karşı siber savaş ilanının ardından Rusya'ya yönelik birçok siber saldırı gerçekleştirerek internet ortamında ki ilerleyişini durdurmaya çalıştı. Resmi web siteleri olmak üzere birçok sitenin yanı sıra government.ru ve kremlin.ru gibi devlet sitelerini çökertti. Anonymous, Twitter'da yaptığı açıklmada  "Anonymous şuan Rusya Fedarasyonu'na karşı operasyonlarda yer almakta. Operasyonlardan her ne kadar Rus halkı etkilenecek olsada bunu dünya barışı için yapıyoruz. Eylemlerimiz Rus hükûmetine ve Putin'e karşıdır." sözlerine yer verdi.