Çin Kendine Ait NFT Ekosistemini Kurmaya Hazırlanıyor

BSN kısa süre içerisinde dijital Yuan ile NFT ticaretini başlatmaya hazırlandığını duyurdu. Kripto para tabanlı NFT ticaretine önemli bir rakip olacağı düşünülüyor.

Çin Kendine Ait NFT Ekosistemini Kurmaya Hazırlanıyor

Çin, dijital Yuan uygulaması ile tüm dijital varlık işlemlerini kontrol altına aldığını daha önce duymuştuk. Şimdi de büyüyen NFT trendi karşısında harekete geçme kararı almış durumda. 

Devletin desteğini alan China Mobile, China Union Pay ve Devlet Bilgi Merkezi tarafından kurulan Blokzincir Hizmet Ağı – BSN, NFT transferlerini destekleyecek bir hareketin ilk adımını atmaya hazırlanıyorlar. Yeni yapının Cosmos gibi 20 önemli platform ile iş birliği yaptığı ifade edildi. 

Bildiğimiz NFT sektörünün aksine BSN ağı kripto para ile ticareti yapılan NFT’leri ne yazık ki desteklemiyor. Kısacası tamamen devlet kontrolü altında transfer edilen NFT ürünleri olması planlanıyor. İşletmeler ve bireyler bu ağda NFT’leri yönetebilmek için çeşitli uygulamalar geliştirebilecek. 

BSN bu ay sonunda NFT ürünlerini destekleyecek yapı için güncelleme yayınlayacak. Sonrasında programlama ara yüzü yayınlanacak. Ticaret ve hizmet ücretleri için sadece dijital Yuan kullanılacak.