Dikkat Çeken Tasarım: Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 Çift Ekranlı Dizüstü Bilgisayar...

Dikkat Çeken Tasarım: Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 Çift Ekranlı Dizüstü Bilgisayar...

Lenovo, ciddi iş dizüstü bilgisayarlarıyla tanınıyor olabilir ama bu onun daha ilginç tasarımlar yapmasını engellemez.

“Plus” serisinin üçüncüsü, önceki modellerin çift ekran yaklaşımından farklı olarak, öncekinin ikincil e-kağıt ekranını ortadan kaldırıyor ve bunun yerine klavyenin yanına oldukça büyük bir 8 inçlik bir ekran yerleştiriyor.
ThinkBook Plus Gen 3'ün birincil ekranı, 17,3 inç ultra geniş 21:10 en boy oranına sahip bir IPS panelidir. 120 Hz yenileme hızı, dokunma desteği ve %100 DCI-P3 renk gamı ​​kapsamı ile yüksek 3K çözünürlük içermektedir. (3072 x 1440).
 

Klavyenin sağına yerleştirilmiş, 800 x 12800 çözünürlükte çalışan 8 inç LCD dokunmatik ekran. Parmak girişini kabul etmenin yanı sıra Lenovo'nun kalemi ile de çalışır; yüzeyin çizilmesini önlemek için çizilmez bir kaplama bulunmakta.
 

İkinci ekran, Photoshop'taki resim fırçaları ve benzerleri gibi uygulamaya özel araçlar için kullanılabilir. Veya kalıcı bir sohbet penceresi için veya toplantılar sırasında dijital not defteri olarak kullanılabilir. Alt kısımdaki Magic Launcher, önemli uygulamalar için kısayollara sahiptir.

Kalemle, 8 inçlik ekran bunun yerine bir grafik tableti olarak kullanılabilir. Alternatif olarak, belirli telefonlarda akıllı telefon yansıtma desteği vardır.
Muhtemelen ThinkBook Plus Gen 3'ün en şaşırtıcı yanı, ne kadar uygun fiyatlı olduğudur. Gen 2 modelinin fiyatı 1.549 dolardan başlarken, çift ekranlı bu yeni sürüm Mayıs ayında satışa çıktığında 1.399 dolardan başlayacak. Türkiye'de piyasaya çıkış fiyatı ise merak konusu...