Google One VPN iOS Cihazlarda da Kullanıma Sunuldu

Arama motoru devi Google, Android'de bir süredir var olan VPN hizmetinin artık iOS kullanıcılarına da sunduğunu duyurdu. Fakat hizmetten yararlanmak için belli şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Google One VPN iOS Cihazlarda da Kullanıma Sunuldu

Teknolojinin diğer adı Google'ın 2 yıl önce Android için kullanıma sunmuş olduğu VPN hizmeti artık daha fazla kullanıcıya ulaşacak. Google One VPN'i iOS kullanıcılarına da sunduklarını resmi olarak duyurdu. Hizmetin desteklendiği ülkelerdeki 2 TB Premium plana abone olan kullanıcılar, hizmetten sınırsız bir şekilde faydalanabilecek.

Google One kullanıcıları hem iOS hem Android'de VPN hizmetini kullanabilecek ancak bunun da belirli şartları bulunuyor. Bulunduğunuz ülkede bu hizmetin destekleniyor olması gerekiyor bu ilk şart olarak koşuluyor. Bir diğer şart ise uygun abonelik planına sahip olmanız gereiyor.

Google, ABD, Fransa, Almanya, Belçika ve İtalya'nın da içerisinde olduğu 18 ülkedeki kullanıcıların VPN hizmetini kullanabileceğini söylüyor. Listelenen ülkeler arasında Türkiye ne yazık ki yer almıyor fakat şirket, hizmeti daha fazla ülkeye getirmek için çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.