Intel Arc A370M Piyasaya Sürüldü!

Teknoloji devi Intel'in Arc A370M adıyla benchmark skorlarında karşımıza çıkan gizemli mobil ekran kartının en düşük çekirdek konfigürasyonuna sahip bir versiyon olduğu tahmin iddia ediliyor.

Intel Arc A370M Piyasaya Sürüldü!

DG2 olarak bildiğimiz ekran kartları, Intel’in Arc Alchemist olarak tanıtımını yaptığı ve  henüz resmi isimlendirmesi yapılmayan fakat benchmark testlerinde yavaş yavaş isimlendirmeler ortaya çıkmaya başladı.

Intel Core i7-12800H işlemcisini bünyesinde barındıran bir dizüstünün girdiği benchmark testlerine bakarsak Intel Arc A370M şeklinde bir isimlendirme dikkat kullanıcıların dikkatini çekiyor. Sistemde 8GB DDR5-4800 tek kanal bellek bulunuyor. Benchmark biraz daha ofis yüklerini test etmeye odaklı bir program olduğunudan yüksek verim alınamıyor. Bu sebepten performans konusunda bir detay ne yazık ki alamıyoruz. 

Intel Arc A380M şeklinde bir mobil ekran kartını yapılan testlerde de görmüştük. Kısacası Intel Arc A şeklinde bir seri olacak olması planlanıyor. A380M için GeForce GTX 1650 SUPER ile benzer bir performans seviyesine getirilmiş. 

Teknoloji devi Intel’in sızıdırılan haberlerine göre  DG2 512 veya DG2 448 gibi isimlendirmeleri de bulunuyor. Bu bakımdan şu an için resmi olarak bir değerlendirme yapmamız mümkün değil gibi gözüküyor. Bununla birlikte sızıntılar da devam edecek.