iOS 15.1 SharePlay İle Çıktı!

Apple'ın WWDC 2021'de iOS 15'in bir parçası olacağını duyurduğu özelliklerden biri de SharePlay olarak adlandırılıyor.

iOS 15.1 SharePlay İle Çıktı!

SharePlay, temel olarak bir FaceTime görüşmesindeki kullanıcıların birbiri ekranlarını, müziğini gibi bir çok şeyi paylaşmak gibi şeyleri birlikte yapabileceği yerdir. Fakat, en azından şimdiye kadar iOS 15 güncellemesinin bir parçası değildi.

SharePlay insanların sabırsızlıkla beklediği bir özellikti, en kısa sürede güncellemek isteyebilirsiniz. Bunun sebebi, Apple'ın o zamandan beri iOS 15.1 güncellemesini yayınlaması ve bu güncellemenin bir parçası olarak SharePlay'in tahmin edebileceğiniz özelliklerden biri olmasıdır iddialara göre yeni özelliklerde bu güncelleme ile beraber gelecek.

iOS 15.1, SharePlay'e ek olarak başka özellikleri de bünyesine katmaya planlıyor. Örnek vermek gerekirse iPhone 13 Pro kullanıcıları artık ProRes videolarını kaydedebilme özelliğine sahip olacak. Apple ek olarak, iPhone 13'ün makro fotoğrafçılığında, makro fotoğrafların yapmak istedikleri bir şey olmaması durumunda, kullanıcıların isterlerse devre dışı bırakabilecekleri bazı değişiklikleri yaptı.

Ayrıca, resimler veya GIF'ler üzerine metin yerleştirmenize izin veren önceden oluşturulmuş eylemlere sahip olacak yeni Kısayollar araçları da var, sizin tarzınıza uyguun Siri ile oynayabileceğiniz bir sürü yeni oyun da bulunuyor.