Microsoft, Activision Blizzard'ı Satın Alıyor!

Microsoft; Diablo, Call of Duty ve Overwatch gibi popüler oyunların geliştiricisi Activision Blizzard'ı satın almaya hazırlanıyor. Oyun dünyası içerisinde gücüne güç katmayı hedefleyen şirketler diğer şirketleri bünyesine katarak büyümeyi hedefliyor.

Microsoft, Activision Blizzard'ı Satın Alıyor!

Teknolojinin parlayan yıldızı Microsoft, geçtiğimiz saatlerde oyun dünyasında ki dengeleri değiştirecek bir anlaşmaya imza attı.

Microsoft; Diablo, Call of Duty ve Overwatch gibi oyunların geliştiricisi Activision Blizzard'ı satın alma kararı aldı. Satın alma için açıklanan ücret ise şaşırtıcı olduğunu söylemek istiyoruz. Microsoft'un ödeyeceği ücret 68.7 milyar dolar. 

Microsoft'un Bethesda'yı 7.5 milyar dolara satın aldığını hatırlatalım. Yani şu ana kadarki en büyük anlaşmalardan birisi. Oyun dünyası için ise en büyük diyebiliriz. Ancak taraflar anlaşmış olsa da bu durum ilerleyen süreçte mahkemelerden geri dönebilir. 

Bu anlaşma ile beraber, şu anda net olarak açıklanmasa da Activision Blizzard oyunları büyük bir ihtimalle Xbox Game Pass'e de gelmeye başlayacak.