Turkcell, Metaverse’de Mağaza Açacağını Duyurdu

Turkcell, metaverse evreninde mağaza açacağını duyuran ilk yerli operatör olma unvanına sahip oldu. Metaverse ortamındaki sanal mağazada ürün satışı yapılması planlanıyor.

Turkcell, Metaverse’de Mağaza Açacağını Duyurdu

Paycell üzerinden kripto para alım satımını test ettiğini duyduğumuz Turkcell şimdi de metaverse evrenine adım atmaya hazırlanıyor. Turkcell, metaverse üzerinde sanal mağaza açarak ürün satışı yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca müşteriler Turkcell servislerini dijital ortamda test edebilme imkanına sahip olabilecek.

Kullanıcılar metaverse evereninde özelleştirilebilir avatarlarıyla mağaza açılışına katılabilecek. İlerleyen süreçte insan kaynaklarının iş ilanları, işe alım ve oryantasyon süreçlerinin de metaverse üzerinde yürütülmesi planlandığı açıklandı.

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, şunları söyledi:

Türkiye’de ilklerin öncüsü Turkcell olarak, mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda yenilikçi bakış açımızla Metaverse’de de yer alacağız. Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak, burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.