Türkiye'de 500 Kişiyi İşten Çıkaran Oppo'dan Bir Açıklama Geldi

Teknoloji devi Oppo'nun geçen yıl çalışmaya başlattığı akıllı telefon üretim tesisinde çalışan 500 kişi işten çıkartıldığı öğrenildi. Oppo konuyla ilgili açıklama yaptı, artan maliyetler nedeniyle böyle bir karar aldığını duyurarak akıllarda ki soruları gidermeyi hedefledi.

Türkiye'de 500 Kişiyi İşten Çıkaran Oppo'dan Bir Açıklama Geldi

500 çalışanını işten çıkaran teknoloji şirketi Oppo, söz konusu haber ile ilgili bir açıklama yaptı. Artan maliyetler nedeniyle bu kişileri işten çıkardığını daha fazla sürdüremeyeceklerini açıkladı.

Oppo, geçen sene Mart ayında İstanbul Tuzla’da akıllı telefon üretim tesisinde çalışmalar başlatmıştı. 50 milyon dolar yatırımla Türkiye’de üretime başlayan Oppo, giriş/orta segment Oppo ve Realme marka telefonları bu tesiste üretiyor.

Artan maliyetler hedeflenen üretim kapasitesini etkilemiştir. Ne yazık ki, sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu. Dünya genelinde devam eden hammadde ve yedek parça sıkıntısı ve buna bağlı fiyat artışları, Oppo ürünlerinin üretildiği İstanbul'daki fabrikanın da hedeflenen üretim kapasitesini etkilemiştir. Ne yazık ki, sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu. Ancak Türkiye, Oppo için önemli bir pazar olmaya devam ediyor ve Oppo bu pazarda uzun vadede kalmayı planlıyor.